Křídlové brány se doporučují převážně do míst, kde je dostačující prostor pro volné otevření křídel a současně také pro pozemky, na kterých není ucházející místo pro bránu samonosnou. Protože se křídlové brány otevírají do vozovky, značně tím omezují prostor za branou či před ní.
Jako výhodu křídlových bran můžeme uvést například tu, že není potřeba žádná stavební připravenost pro její realizaci. Konstrukce křídlových bran je v porovnání s posuvnými branami cenově nižší. Brány lze otvírat na dálkové ovládání a zaručují bezproblémový provoz.
Nevýhodou křídlových bran je nemožnost parkovat auto hned za branou. Otevírání křídel brány je možné jen do daných stupňů a prostor za branou se nedoporučuje mít do svahu. Další nevýhodou je pak například i to, že se v zimním období musí odklízet sníh za branou, aby se brána mohla otevřít.
Křídlové brány dělíme podle typu otevírání na:
Křídlové brány můžeme dále dělit na jednokřídlé a dvoukřídlé. O nich si napíšeme základní informace níže.
Pokud jste si vybrali tento typ brány, musíte počítat s tím, že budete potřebovat větší prostor na pozemku, jelikož se brána otevírá právě směrem na pozemek. Jak už z názvu vyplývá, brána se skládá pouze z jednoho křídla, které je zavěšeno na nosném sloupu. Své využití přitom nachází především v místech, kde nelze použít brány posuvné. Při výběru dané brány máte možnost si zvolit, jak ji budete otevírat, zda ručním ovládáním či dálkovým ovladačem (na pohon).
Se v mnohém podobají branám jednokřídlým, jen mají dvě křídla. Otevírání funguje na stejném principu jako u bran jednokřídlých, tudíž se brána otevírá na pozemek. Pro pohyb brány je vyžadováno i méně prostoru, jelikož je šířka průjezdové brány rozdělena do dvou křídel. I zde jsou křídla brány umístěna na nosných sloupech. Ovládat bránu můžete stejně jako u bran jednokřídlých na dálkové či ruční ovládání.
Pokud se rozhodujete před pořízením posuvné či křídlové brány, rozhodující vliv zde mají především prostorové podmínky. Nemáte-li omezení, co se prostoru týče, závisí především na vašem vkusu, jakou bránu si pořídit. Většina zákazníků dává v tomto případě přednost posuvným branám, a to především díky jejich modernímu vzhledu a prostorové úspoře na pozemku. Jsou ovšem i situace, které vám nedovolí si pořídit zmiňovanou posuvnou bránu. Jako příklad můžeme uvést nedostatek místa na pozemku, sousedova zeď či taras. V tomto případě vám nezbude nic jiného než si zvolit křídlovou bránu na automatický pohon.
Zavírání a otevírání křídlové brány lze samozřejmě provádět i ručně, avšak pro dokonalé pohodlí si můžete vybrat některou z možností automatického otevírání na pohon s dálkovým ovládáním.
Důležitá je zde přitom i stránka bezpečnosti. Jako bezpečnostní prvky jsou uváděny výstražné lampy, které jsou viditelné za každého počasí, dále je zmiňováno elektronické nastavení síly motoru, bezpečnostní fotočlánky a v neposlední řadě jsou důležitým bezpečnostním prvkem také přítlakové ochranné lišty a tlačítko STOP.
Křídlové brány lze otevírat mimo jiné i těmito způsoby: domácím telefonem, magnetickými kartami, čipovými klíči, kódovou klávesnicí, klíčovým spínačem, dálkovým ovladačem nebo identifikační kartou.
V dnešní době plní ploty už více dekorační úlohu, než tomu bývalo dříve. Lidé si pořizují ploty nejen z bezpečnostních důvodů a kvůli…
Před pořízením domovní schránky je třeba zvážit velikost poštovních zásilek, které do ní budou doručovány. Na tomto základě se zvolí daná…
Pod názvem automatické dveře si většina z nás představí dveře do veřejně přístupných budov jako jsou například obchodní centra, nemocnice…
Nevíte si rady s tím, jestli si připlatit za izolační trojskla nebo zůstat u standardních dvojskel. Pokud Vám není lhostejné kolik…
Proti-průvanová magnetická pojistka je revoluční dodatečný prvek kování, který lze instalovat na stávající i nová okna (křídla). Cílem…
Hodláte vyměnit svoje stará vrata za nová v místnostech, kde nepotřebujte topit a je Vám lhostejná automatizace otvírání. Proto zvolte…